Články

Katka & Jaguar XK  – Novoroční bombička

Katka & Jaguar XK – Novoroční bombička

autor: Jan Svoboda | datum: 1.1.2013

Do nového roku je důstojné vykročit nějak velkolepě, aproto jsme pro vás připravili namísto Novoročního projevu na téma automobilových radovánek, jednu exkluzivní bombu. Bombu proto, že tato galerie musí nadchnout i ty, kteří mají pocit, že modelky před autem jen překážejí. Jakkoliv je Jaguar XK důstojným a elegantním GT, tak v tomto případě působí jen jako nudná rekvizita...


PF 2013

PF 2013

autor: Jan Svoboda | datum: 29.12.2012

Do nového roku 2013 Vám přejeme spoustu zábavných kilometrů za volantem a spoustu nových a stejně nadšených přátel.


Ford Focus ST – grand hot-hatchurismo

Ford Focus ST – grand hot-hatchurismo

autor: Martin Jánský | datum: 20.12.2012

Jeli jsme s ním pomalu, jeli jsme rychle. Jeli jsme s ním rovně a jeli jsme i bokem. Přepočítali jsme jeho válce, strčili ucho k výfuku a točili volantem. Už víme vše. Víme, jaký je, čím vyniká a kde ztrácí. Jen jedno pořád nevíme. Jak se sakra dovírá ta přední kapota?!


Síla předsudků – nevěřte všemu, co slyšíte

Síla předsudků – nevěřte všemu, co slyšíte

autor: Martin Jánský | datum: 17.12.2012

Informace ovládají svět a těch zaručených, ověřených, stoprocentních „faktů“ je plný internet. Když je to napsané, tak to musí být pravda, ne? Jenže na webu si může psát kdo chce co chce, takže čemu věřit? Co je pravda a co je lež? A co takhle věřit osobní zkušenosti a vlastnímu úsudku?


Peugeot 208 1,2 – od hitu k propadáku a zpět

Peugeot 208 1,2 – od hitu k propadáku a zpět

autor: Matěj Slepička | datum: 12.12.2012

Propadák jako 207, nebo módní trhák jako 206? Může být i mainstreamový model automobilky dost cool? Co vnáší do třídy malých hatchbacků nového? Bude nás zpoza volantu bavit? Náš testovací jezdec uchopil bič na krocení lva a přibližuje se k 208. Prásk!


Bratři ve smyku – zpověď Petrolheada

Bratři ve smyku – zpověď Petrolheada

autor: Petr Jeřábek | datum: 11.12.2012

Vítejte na skupinové terapii Driverswebu pro závislé na benzínu: "Ahoj, jmenuju se Petr a jsem Petrolhead."


Mercedes SLS GT AMG – Chris on cars

Mercedes SLS GT AMG – Chris on cars

autor: Martin Jánský | datum: 7.12.2012

O dvacet koní silnější verze možná není důvod k přehnanému jásání, ale pokud jde o SLS AMG s 590 koni, je to něco trochu jiného. S SLS je vždycky skvělé svezení, obzvlášť na Hockenheimu s opičákem za volantem.


Citroën C4 Aircross 1,6 HDi 4WD – genové inženýrství

Citroën C4 Aircross 1,6 HDi 4WD – genové inženýrství

autor: Martin Jánský | datum: 6.12.2012

Citroën se chytá moderní módní vlny a přináší na trh své první kompaktní SUV, které skvěle vypadá i dobře jezdí. Všechno je tedy v pořádku. Až na to, že to vlastně není Citroën.


Driversweb na trati – jak jsem si hrál na mitfáru

Driversweb na trati – jak jsem si hrál na mitfáru

autor: Newbie | datum: 3.12.2012

Každý fanda do aut se chce v koutku duše stát slavným závodníkem, zajet si ostrou rally je prostě splněný sen. Takže teď sedím pevně připoutaný v sedačce v rally speciálu napumpovaný adrenalinem, sleduji časomíru a odpočítávám vteřiny do startu. Ještě mi hlavou stihne proletět jedna myšlenka: "Sakra, vybral jsem si to špatné místo bez volantu!"


Focus ST vs Astra OPC vs Megane RS – Chris on cars

Focus ST vs Astra OPC vs Megane RS – Chris on cars

autor: Martin Jánský | datum: 30.11.2012

Další bitva aktuálně nejžhavějších hot hatchů. Taky přemýšlíte, který byste si měli pořídit? Nechte si poradit od opičáka...


Volkswagen Up! move 44 kW – iWagen v pohybu

Volkswagen Up! move 44 kW – iWagen v pohybu

autor: Martin Jánský | datum: 29.11.2012

Není to revoluce, ale tohle supermini od VW posunuje hru o level výš. Konečně malé a levné auto, které je chytré, úsporné, prostorné a dá se s ním vyjet i mimo město. Má však Up! něco navíc, aby se odlišil od levnějších koncernových sourozenců?


Kouzelný měšec – financování vývoje aut

Kouzelný měšec – financování vývoje aut

autor: Martin Jánský | datum: 26.11.2012

Milujete starý dobrý Esprit? A taky vás vždycky rozesměje, když přemýšlíte o tom, z jakých všech aut je složen? Pokud nemáte oslíka, ze kterého se sypou mince, měšec, který nikdy není prázdný, nebo vlastní tiskárnu na falešné šeky, musíte začít přemýšlet, kde ušetřit, a modlit se, aby si zákazníci nevšímali. Jenže oni si všímají...


Infiniti M35h – luxusní hot rod

Infiniti M35h – luxusní hot rod

autor: Martin Jánský | datum: 21.11.2012

V odvážném spotu Infiniti poráží v inscenovaném sprintu M35h konkurenční Panameru Hybrid a ujímá se tak titulu nejrychlejší sériový hybrid. To vzbuzuje u nadšenců do aut řadu vysokou rychlostí rozmazaných představ. Ujasněme si ale hned z kraje jednu věc – rychlý automaticky neznamená sportovní.


Škoda Rapid 1,2 TSI – z mnoha pohledů

Škoda Rapid 1,2 TSI – z mnoha pohledů

autor: Matěj Slepička | datum: 15.11.2012

Během několika prvních minut se ukázalo, že Rapid je všude vítaným zbožím, všichni se na něj těší a jsou zvědaví, jaký je. Proto jsme se s ním vydali přesně mezi ty lidi, kteří si ho budou kupovat do městské džungle i do malebných maloměstských zákoutí republiky. Škoda s Rapidem trošku „zdevětsetjedenáctkovatěla“, což musíme určitě podrobně vysvětlit.


Atmosférické motory – druh na vymření?

Atmosférické motory – druh na vymření?

autor: Martin Jánský | datum: 12.11.2012

Dnešní environmentálně citlivá doba jim nepřeje, frontální útok turbomotorů hrozí jejich vyhubením. Jenže stačí jedno jemné ťuknutí do plynu, které vyloudí řeřavé zavrčení motoru, a nekonečně gradující řev a zátah až k vysoko posazenému omezovači, abyste pochopili, že pořádná atmosféra má ve světě automobilů stále své nezastupitelné místo.


Morgan 3 Wheeler – stíhači na start

Morgan 3 Wheeler – stíhači na start

autor: Martin Jánský | datum: 8.11.2012

Neumí šokovat brzdnými schopnostmi ani udivit géčky v zatáčce, nemá raketové zrychlení ani maximálku, při které dokážou letadla vzlétnout. Nedrží rekord na Ringu a nejspíš ho tam ani nikdo nikdy nevezme. Nemá střechu, nemá vlastně ani dveře, a dokonce mu chybí jedno kolo. Přesto nám přinesl jeden z nejúžasnějších řidičských zážitků našeho života. Chceme ho!


Nissan Deltawing – Chris on cars

Nissan Deltawing – Chris on cars

autor: Martin Jánský | datum: 6.11.2012

Opičák si vysloužil místo za volantem nejradikálnějšího a nejpokrokovějšího závodního auta dnešních dnů. Skloňte hlavy před hrdinou z Le Mans, famózním Deltawingem, a poslechněte si pár zajímavých technických detailů. Ne, taky to ještě pořádně nechápeme.


Na divokých turbovlnách – atmosféry vs turbomotory

Na divokých turbovlnách – atmosféry vs turbomotory

autor: Newbie | datum: 5.11.2012

Můžete přemýšlet týdny o automobilové technice, o jednotlivých koncepcích a trávit tak spoustu času jejich srovnáváním anebo, stejně jako já, sednout za volant a mít jasno jednou provždy. Víkend se blíží a dost možná poslední z teplých pátečních večerů přímo láká k projížďce.


Volkswagen Beetle 2,0 TSI DSG – ten pravý?

Volkswagen Beetle 2,0 TSI DSG – ten pravý?

autor: Martin Jánský | datum: 1.11.2012

Bettle byl u nás v redakci i podruhé, tentokrát s dvěma sty koňmi, dvouspojkovou převodovkou a sportovním podvozkem. Nemohli jsme odolat a dali mu na okreskách trochu za uši.


McLaren MP4-12C Spider – Chris on cars

McLaren MP4-12C Spider – Chris on cars

autor: Martin Jánský | datum: 31.10.2012

Ztratí malý Macca část svého kouzla, když mu vezmou střechu nad hlavou? Opičák na to zkusil přijít.


« Previous 1 21 22 23 24 25 26 27 46 69 91 Next »