Články - Testy

Citroën C-Zero – první jízda městským elektromobilem

Citroën C-Zero – první jízda městským elektromobilem

autor: Matěj Slepička | datum: 25.11.2010

O Citroënu C-Zero, malém městském a plně elektrickém vozu, jste už pravděpodobně slyšeli. A pravděpodobně vás také udivilo, že se tohle auto nakonec dostalo do sériové výroby tak rychle. Pojďme se tedy mrknout na to, co přináší a jaký je v reálném světě.


Porsche Boxster – velký test

Porsche Boxster – velký test

autor: Matěj Slepička | datum: 22.11.2010

Boxster to má v životě těžké. Zaprvé je to Porsche, takže na vás budou ostatní řidiči a sousedi zlí. Zadruhé je to chudý brácha 911, takže budete vnímáni jako neúspěšní, a konečně zatřetí je obtížně ovladatelný v driftu stejně jako všechna auta s motorem uprostřed, takže když se o drift pod tlakem hecujících přátel pokusíte, pravděpodobně budete terčem posměchu. I přesto všechno je ale Boxster jedno z nejřidičtějších aut, které nám prošlo redakcí.


Audi A4 2,0 Avant

Audi A4 2,0 Avant

autor: Adam Špaček | datum: 15.11.2010

Audi již nějakou dobu patří mezi prémiové německé značky a mezi řidiči se těší veliké oblibě. Do rukou se nám dostala předchozí generace A4, interně označovaná B7, která se vyráběla v letech 2004–2008. Asi málokdo by uhodl, že se pod líbivou karoserií skrývá upravená platforma starší generace B6. Jestli je rozdíl pouze optický, nebo i v jízdních vlastnostech, si ukážeme později.


Citroën C5 Tourer 3,0 HDI – test

Citroën C5 Tourer 3,0 HDI – test

autor: Matěj Slepička | datum: 8.11.2010

Za ono konejšivé spaní posádky po jízdě můžou extrémně komfortní podvozek, prémiový naftový motor a kopec výbavy. To by nebylo nic neobvyklého, pokud bychom se nebavili o rodinném kombi v ceně pod magickou hranicí 1 000 000 Kč.


Nissan Micra – první jízda

Nissan Micra – první jízda

autor: Matěj Slepička | datum: 3.11.2010

Na český trh přichází již čtvrtá generace osobitého městského vozu Nissan Micra. Předchozí generace si oblíbily především ženy a starší páry. A soudě podle prvního svezení to tak také zůstane, ovšem manželky by mohly přemluvit své drahé polovičky snadněji díky zajímavým technologiím.


Ariel Atom 3 – pražský test

Ariel Atom 3 – pražský test

autor: Matěj Slepička | datum: 14.10.2010

Zapínám helmu, usedám za volant a remcám: „Kdo z redakce vymyslel tak hloupý nápad vytáhnout auto nejextrémnějších řidičských zážitků do takového centra dopravního ruchu, jako je Praha!?“ Později mě překvapuje, jak hodně jsem se mýlil. Frekvenci do bezvědomí vykulených řidičů totiž hravě předčí problém s kvalitou pražských silnic.


Honda Civic 1,7 CTDi EP4 – Test

Honda Civic 1,7 CTDi EP4 – Test

autor: Adam Špaček | datum: 11.10.2010

Honda Civic minulé generace je vyhlášená svými jízdními vlastnostmi. Ale jak se projeví zkřížení s naftovým motorem?


Ford Fusion 1,4i 16V – Test

Ford Fusion 1,4i 16V – Test

autor: Luboš Růžička | datum: 11.10.2010

V téměř nezměněné podobě se tento zástupce kategorie malých automobilů vyrábí již devátým rokem. V posledních třech letech se stal nejprodávanějším zahraničním autem v České republice, loni dokonce třetím nejprodávanějším vůbec hned za domácími evergreeny Octavií a Fabií. V našem redakčním testu jsme se mu podívali na zoubek a pátrali po tajemství jeho úspěchu a slávy.


Nový Saab 9-5 – první jízda

Nový Saab 9-5 – první jízda

autor: Matěj Slepička | datum: 6.10.2010

Automobilka Saab se poměrně rychle vzpamatovala z nedávné krize a prodeje automobilce Spyker. Nyní prosakují informace o příchodu houfu nových modelů, který odstartoval právě model 9-5 sedan.


Audi RS6 Avant

Audi RS6 Avant

autor: Matěj Slepička | datum: 21.9.2010

Pojďme se na Audi RS6 Avant podívat jako na vrchol rychlé rodinné přepravy a ne jako na supersport pro pět osob a nákup z Ikey. A garantuji vám, že budete překvapeni.


Ford Fiesta Sport

Ford Fiesta Sport

autor: Matěj Slepička | datum: 16.9.2010

Na Fiestu, kterou si vyladil Ken Block pro své promo video o likvidování pneumatik, nám chybí 554 koní a pohon všech kol. Přes svůj skromný výkon 96 koní nám tahle Fiesta Sport učarovala. Jak je to možné?


Hyundai i30 1,4i CVVT – Test

Hyundai i30 1,4i CVVT – Test

autor: Matěj Slepička | datum: 3.9.2010

Pokud vybíráte vůz nižší střední třídy, nemáte jednoduchý výběr. V této třídě je mnoho vozů a každý je něčím zajímavý. Ale pokud máte omezený rozpočet, bude vás zajímat ten, který je atraktivní svou cenou.


Subaru Impreza 2,0 R kombi

Subaru Impreza 2,0 R kombi

autor: Matěj Slepička | datum: 30.8.2010

Čeká vás výměna malého kupé či hatchbacku za ojeté rodinné kombi? Pokud je ve vás kus opravdového řidiče, zapomenete na český sen v podobě Octavie TDI s bezedným kufrem a začnete pomýšlet o něčem, co má alespoň geny legendárního sportovního vozu. A pokud jste navíc schopni ocenit pohon všech kol, pak vás srdce dovede právě k Impreze.


Ford Focus kombi - Redakční test

Ford Focus kombi - Redakční test

autor: Matěj Slepička | datum: 24.8.2010

Ford Focus kombi 1,6 TDCI měl u nás trochu ztížené podmínky, kromě toho, že jde o ojetinu, mu přitížila ještě jedna věc. Přesedl jsem do něj totiž rovnou z Focusu ST. Dalo by se tedy říci, že pokud v obyčejném Focusu zbyla nějaká ta špetka zábavy, tak ji všechnu překřičí vzpomínky na ST. Ale k mému překvapení je tomu trochu jinak. Minimálně schopnosti podvozku se totiž nebezpečně blíží těm z Focusu ST!


Ford Ranger v důkladném testu

Ford Ranger v důkladném testu

autor: Adam Špaček | datum: 18.8.2010

Klíčky od Fordu Ranger jsem přebíral se smíšenými pocity. Nepatřím totiž mezi ryzé fanoušky amerických pick-upů ani terénních vozů. Jak u mě Ranger dopadl, posuďte však z mých dojmů.


Ford Kuga

Ford Kuga

autor: Matěj Slepička | datum: 10.8.2010

Na Kugu jsme se v redakci opravdu těšili. Jednak má velmi atraktivní design a jednak má všechny předpoklady na velmi dobré jízdní vlastnosti. O ty se zasloužily geny z Focusu a pohon všech kol, který zvládne rozmístit točivý moment podle toho, kam je zrovna potřeba.


Ford Fiesta ST

Ford Fiesta ST

autor: Kateřina Janischová | datum: 6.8.2010

Seznamte se. Je to přesně ten typ auta, které si zamilujete od prvního okamžiku. Budete pyšní, že vám může říkat pane. Budete si do něj sedat s posvátností a šimráním v žaludku z dalších společných zážitků. Budete si náramně užívat zvědavé pohledy kolemjdoucích a kolemjedoucích.


Nissan GT-R – Test

Nissan GT-R – Test

autor: Matěj Slepička | datum: 26.7.2010

Pomalu mě přestává překvapovat, když se v den focení a testování nějakého zajímavého vozu něco nepředvídatelného pokazí. A ani Nissan GT-R nebyl výjimkou. Před focením zjišťujeme, že auto v myčce utrpělo takové poranění výfuku, které neumožňovalo více než nouzovou cestu do servisu. Ale vše špatné je pro něco dobré a nám se podařilo testování přesunout na brněnský okruh.


Škoda Superb 2,8 V6 30V

Škoda Superb 2,8 V6 30V

autor: Matěj Slepička | datum: 23.7.2010

Superb druhé generace je ve své nejsilnější motorizaci velmi dobrým vozem. Rozhodli jsme se proto podrobit testu nejsilnější variantu první generace Superbu. Nejde náhodou o podceňovaný klenot?


TONY KART 125 ROK

TONY KART 125 ROK

autor: Jan Havlát | datum: 14.7.2010

O víkendu jsme pro vás otestovali náčiní na závodění za „rozumné“ peníze. Motokáru s podvozkem TONY KART a motorem VORTEX 125 ccm připraveným pro třídu ROK. Tato motokára je určena především pro závodníky-učně. Přesto se musí řídit velmi obezřetně.


« Previous 1 7 13 18 20 21 22 23 24 Next »