Články - Testy

Infiniti M35h – luxusní hot rod

Infiniti M35h – luxusní hot rod

autor: Martin Jánský | datum: 21.11.2012

V odvážném spotu Infiniti poráží v inscenovaném sprintu M35h konkurenční Panameru Hybrid a ujímá se tak titulu nejrychlejší sériový hybrid. To vzbuzuje u nadšenců do aut řadu vysokou rychlostí rozmazaných představ. Ujasněme si ale hned z kraje jednu věc – rychlý automaticky neznamená sportovní.


Škoda Rapid 1,2 TSI – z mnoha pohledů

Škoda Rapid 1,2 TSI – z mnoha pohledů

autor: Matěj Slepička | datum: 15.11.2012

Během několika prvních minut se ukázalo, že Rapid je všude vítaným zbožím, všichni se na něj těší a jsou zvědaví, jaký je. Proto jsme se s ním vydali přesně mezi ty lidi, kteří si ho budou kupovat do městské džungle i do malebných maloměstských zákoutí republiky. Škoda s Rapidem trošku „zdevětsetjedenáctkovatěla“, což musíme určitě podrobně vysvětlit.


Morgan 3 Wheeler – stíhači na start

Morgan 3 Wheeler – stíhači na start

autor: Martin Jánský | datum: 8.11.2012

Neumí šokovat brzdnými schopnostmi ani udivit géčky v zatáčce, nemá raketové zrychlení ani maximálku, při které dokážou letadla vzlétnout. Nedrží rekord na Ringu a nejspíš ho tam ani nikdo nikdy nevezme. Nemá střechu, nemá vlastně ani dveře, a dokonce mu chybí jedno kolo. Přesto nám přinesl jeden z nejúžasnějších řidičských zážitků našeho života. Chceme ho!


Volkswagen Beetle 2,0 TSI DSG – ten pravý?

Volkswagen Beetle 2,0 TSI DSG – ten pravý?

autor: Martin Jánský | datum: 1.11.2012

Bettle byl u nás v redakci i podruhé, tentokrát s dvěma sty koňmi, dvouspojkovou převodovkou a sportovním podvozkem. Nemohli jsme odolat a dali mu na okreskách trochu za uši.


Opel Astra GTC 2,0 CDTI – svůdná kráska

Opel Astra GTC 2,0 CDTI – svůdná kráska

autor: Martin Jánský | datum: 25.10.2012

Styl je dnes vším a Astra GTC ho má na rozdávání. Všechny ty svůdné křivky a smyslné linky nosí s grácií a snadno vás s nimi může okouzlit. A nejlepší na tom je, že GTC není jen krásné, ale i opravdu schopné auto, takže nebude divu, když se do něj zamilujete. Je však Astra GTC ta pravá právě pro vás?


Lexus GS250 Premium – chrám duše

Lexus GS250 Premium – chrám duše

autor: Martin Jánský | datum: 18.10.2012

Luxusní limuzína nemusí být jen pojízdná kancelář, pomník vašeho společenského postavení a vitrína vašeho bohatství. Může se stát místem, kam si budete chodit odpočinout. Místem, kde si nejlépe vychutnáte své toulky krajinou. Místem, kde budete nejraději trávit svůj čas. Může se stát víc než jen pouhým autem. Tedy pokud ji vyrobí Lexus.


Mercedes-Benz SLK – metroredaktoři ve smyku

Mercedes-Benz SLK – metroredaktoři ve smyku

autor: Matěj Slepička | datum: 4.10.2012

Jako dvě barbínky v růžových tričkách jsme vytáhli bazarové, malinově červené SLK. Matěj věří, že s ním bude zábava, Martin si klepe na čelo. Dámy a pánové, přistupte blíže a sledujte, jak metroredaktoři odhalují potenciál barbie roadsteru.


Ford Focus 1,0 EcoBoost – názorná ukázka pokroku

Ford Focus 1,0 EcoBoost – názorná ukázka pokroku

autor: Martin Jánský | datum: 26.9.2012

Litrový tříválec? Navíc v takhle velkém autě? Než si ukroutíte hlavu nesouhlasem nebo spadnete smíchy pod stůl, potřebujete vědět dvě věci: turbo a 125 koní. Pro všechny odpůrce downsizingu mám špatnou zprávu – funguje to. A hodně dobře!


Citroën DS5 1,6 THP 200k – krok víry

Citroën DS5 1,6 THP 200k – krok víry

autor: Martin Jánský | datum: 20.9.2012

Citroën se nadechl a udělal krok do prázdnoty s vírou, že najde opěrný bod. DS5 není ničím jiným než ztělesněným sebevědomím celé značky. Je na světě ještě místo pro osobité Citroëny, nebo je automobilový trh již příliš upjatý, aby je pochopil? Nebo se ti Francouzi definitivně zbláznili a měli by dostat svěrací kazajku a polstrovaný kumbál? Upřímně, sami si nejsme jistí...


Porsche 356 Speedster – lepší než život

Porsche 356 Speedster – lepší než život

autor: Martin Jánský | datum: 13.9.2012

Znáte to, jak všichni čumí? Jak lidé zírají, když kolem projede nějaké exkluzivní auto? Jak se celá ulice zastaví, všichni otáčejí své hlavy za tou čtyřkolovou nádherou a strašně si přejí být v tu chvíli za volantem? Tak tentokrát jsem v centru neutuchajícího a vlezlého zájmu já. Tedy vlastně ne já osobně, ale auto, ve kterém jedu.


Suzuki Swift Sport – zábava juniorů

Suzuki Swift Sport – zábava juniorů

autor: Martin Jánský | datum: 6.9.2012

Juniorských hot hatchů je po hříchu málo, takže každý nový přírůstek vítáme s otevřenou náručí a nadšením. Druhá generace Swiftu Sport navíc sympaticky zůstala turbo-free, dokáže nás ale za volantem pobavit? Dokáže nás opravdu uspokojit? Náš muž se otočil k ochráncům přírody zády a chytil sviště pořádně pod krkem.


Volkswagen Beetle – Kraft durch Liebe

Volkswagen Beetle – Kraft durch Liebe

autor: Martin Jánský | datum: 31.8.2012

Kraft durch Freude (v překladu: síla v radosti) je zašlé propagandistické heslo třetí říše, ale nadčasový VW Brouk dokáže radost rozdávat dodnes a po celém světě. Svezli jsme se jedním z nejdůležitějších aut historie, jehož odkaz je nesmrtelný a společenský přesah prosycený láskou fascinující.


Volkswagen Beetle 1,2 TSI – unisex lákadlo

Volkswagen Beetle 1,2 TSI – unisex lákadlo

autor: Martin Jánský | datum: 29.8.2012

Dobře vypadá, dobře jezdí i se základním motorem a za jeho volantem se už nemusíte stydět jako u předchozí verze. Navíc se na něj dobře balí holky, případně i kluci. Beetle teď mohou chtít skutečně všichni.


Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D LWB – ohrožený druh

Mitsubishi Pajero 3,2 DI-D LWB – ohrožený druh

autor: Martin Jánský | datum: 23.8.2012

Evoluce přeje silnějším a přizpůsobivějším druhům. Své by o tom mohli vyprávět dinosauři, mamuti nebo hvězdy němých filmů. Ochránce přírody to jistě nechá chladnými, ale i opravdová terénní auta postupně mizí z nabídek automobilek. Zaslouží si Mitsubishi Pajero přežít, nebo už jen čeká na vycpávače a skleněnou vitrínu v muzeu?


Toyota Corolla GT AE86 – boření mýtů

Toyota Corolla GT AE86 – boření mýtů

autor: Martin Jánský | datum: 15.8.2012

Abyste zjistili, kam jste na své životní cestě dospěli, musíte se někdy vrátit na místo, odkud jste vyšli. Takže abychom lépe porozuměli Toyotě GT86, která má přinést renesanci kompaktních a dostupných kupé, prostě jsme se museli svézt s autem, u něhož celý tenhle příběh začal.


Hyundai i40 1,7 CRDi očima těch, kteří ho chtějí

Hyundai i40 1,7 CRDi očima těch, kteří ho chtějí

autor: Matěj Slepička | datum: 8.8.2012

Motorističtí redaktoři se v autech často vyznají až moc a mnohdy to až brání objektivitě testů. Nejde vypnout stabilizace - bod dolu, nedotáčivost - další bod dolu. A v palubním PC není tlak a teplota oleje - tak to test nedopadne dobře. Co na tom, že jde o manažerský sedan.


Ford Focus RS Mk. I vs RS Mk. II – na ostří tretry

Ford Focus RS Mk. I vs RS Mk. II – na ostří tretry

autor: Martin Jánský | datum: 1.8.2012

Podařilo se nám postavit proti sobě dva legendární ostré Focusy s rallye odkazem. Který je rychlejší? Který vám poskytne víc řidičské senzace? Po kterém byste měli toužit? A budete se za jejich volantem cítit jako rallye závodník?


Opel Zafira Tourer 2,0 CDTI AUT6 – víc než stěhovák

Opel Zafira Tourer 2,0 CDTI AUT6 – víc než stěhovák

autor: Martin Jánský | datum: 26.7.2012

Pokud máte ještě nějaké předsudky vůči Opelu, svezte se s tímhle MPV. Je totiž naprosto skvělé a patří na špičku svého segmentu. Nevěříte? Tak si to nechte vysvětlit od našeho odborníka s pracovními rukavicemi a stěhovacími popruhy.


Porsche 911 GT3 RS 4.0 – absolutní vrchol

Porsche 911 GT3 RS 4.0 – absolutní vrchol

autor: Martin Jánský | datum: 18.7.2012

Rozloučení s Porsche 911 řady 997 nemohlo být lepší. Čtyři litry objemu, pět set koní, stovka pod čtyři sekundy, tři sta deset kilometrů v hodině, pětimilionová cenovka a exkluzivita daná šesti sty vyrobenými kusy. Pokud vám nevyrazí dech ta čísla, jízdní zážitek to spolehlivě dokáže. Dostalo se nám cti potykat si s jednou z nejlepších 911 vůbec.


Seat Ibiza 1,2 TSI – rozum a srdce

Seat Ibiza 1,2 TSI – rozum a srdce

autor: Martin Jánský | datum: 12.7.2012

Enjoyneering, směs vyspělého konstruktérského umění se zábavou a radostí za volantem. Odvážné heslo na automobilku vyrábějící převážně rodinná auta. Mohla by nás malá Ibiza postavená podle tohoto hesla pobavit? Dá se v ní opravdu zažít nějaká radost z jízdy? Vyslali našeho muže hledat ten jižanský šarm. Pro jistotu jsme ho vyzbrojili lupou.


« Previous 1 7 13 16 17 18 19 20 21 22 25 Next »