foto Driversweb.cz

Škoda Octavia vRS – bariéra 200 mph prolomena!

Datum článku: 16.8.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Škoda na solných pláních pokořila bájnou metu supersportů 320 km/h! Stylová oslava výročí, že?

V červnu jsme vás informovali, že se Škodovka chystá vyrazit na solné pláně Bonneville, legendární místo ideální k pokořování rychlostních rekordů, a s upravenou Škodou Octavia RS prolomit bariéru 200 mph, tedy 320 km/h, a oslavit tím desáté výročí sportvní značky RS. A dnes vás můžeme rádi informovat, že tohoto cíle dosáhli!

Včera uháněla trochu upravená (pokud výsledných 600 koní ze sériových 200 lze brát jako decentní úpravu) Octavia RS s žurnalistou Richardem Meadenem z britského magazínu EVO "pouhých" 195,69 mph (313,104 km/h), dnes se podařilo dosáhnout fantastických 202,15 mph (323,44 km/h). Pro tým je to skvělých úspěch, u nějž však nechtějí skončit a už pokukují po absolutním rekordu pro sériová auta do objemu 2,0 litrů, který momentálně činí 216 mph (345,6 km/h).

Výchozím bodem byla sériová Octavia RS, kterou úpravci snížili o 80 mm, dopředu instalovali upravený polorám, který musel pojmout nový chladič stlačeného vzduchu. Nové a podstatně větší bylo i turbo od Garett, do nádrže nalili vysokooktanový závodní benzín a do interiéru vklínili ochrannou klec a přihodili i hasicí přístroj. A samozřejmě brzdící padák, protože součástí úprav bylo i vymontování předních brzd (na soli toho moc neubrzdíte). Jak vidíte, prostor pro úpravy tu ještě je, takže nějakých 23 km/h by z Octavie RS určitě vymáčknout šlo. Tak snad zase za rok...?

Názor Driverswebu: Správně petrolheadovský styl oslav. Tleskáme ve stoje, jsou to frajeři!

Galerie

Komentáře