foto Driversweb.cz

Mini Cooper S Goodwood Edition – miniaturní luxus

Datum článku: 13.4.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Přišel vám Mini Cooper vždy příliš obyčejný a plebejský? Konečně můžete mít něco uspokojivějšího. Jak tedy vypadá Mini za 1,5 milionu Kč?

Mini Goodwood Edition vlastně není první superluxusní mini, tuto metu už ukořistil Aston Martin Cygnet. Mini však zašlo ještě o pár kroků (a statisíců) dál a postavilo koncept celého mini na hlavu. Goodwood Edition se představí již příští týden v Šanghaji a z toho je jasné, na kterou klientelu cílí. Pod kapotou se nic nezměnilo, stále má motokárový podvozek a foukanou šestnáctistovku se 190 koňmi. U Mini se zjevně šetřilo, že tento exkluzivní model nepostavili s 211 koňovým motorem z John Cooper Works.

Ty nejdůležitější změny se ale odehrály v interiéru. Jeho úprav se ujal Alan Sheppard, designér interiúrů u samotného ztělesnění elegantní opulentnosti Rolls-Royce (pamatujte, Mini vlastní BMW, které vlastní Rolls-Royce). Kaštanovým dřevem obložená palubovka a kliky dveří, typická RR světlá kůže na středové konzole, sedačkách, výplních dveří a střešních sloupcích. Koberečky jsou z ovčí vlny, dokonce obložení střechy, sluneční stínítka a kryt zavazadlového prostoru je vyveden ve speciální kašmírové látce jinak k vidění pouze u RR. Rychloměr a otáčkoměr používají klasický styl RR, ovladače na volantu a středové konzole jsou vyvedeny v pianové černi.

Dostanete také xenonové světlomety, reprosoustava Harman Kardon, automatická klimatizace a parkovací senzory. Tentokrát si za ně ale nebudete muset připlácet. Za co si budete muset připlatit je automatická převodovka, protože v základu je šestistupňový manuál. Nedivte se, i u RR si občas za něco musíte připlatit. Vlastně jedinou změnou vnějšího vzhledu je výměna přední kapoty s průduchem, který běžně zdobí Cooper S, za tu bez průduchu z Cooperu D. Poslední specialitou od Rolls-Royce design je specifická metalická barva Diamond Black, pokud ale nechcete pohřebák, můžete mít i barvu Reef Blue přímo od Mini. Bez příplatku. Goodwood Edition se začne vyrábět od roku 2012 po obku ostatní Mini v Oxfordu a Mini plánuje vyrobit pouhých 1.000 kousků. Oficiální cena dosud nebyla oznámena, ale nejspíš se bude pohybovat kolem 50 tisíc liber (cca 1,65 milionu Kč).

Názor Driverswebu: Dokažte image zhýralce a kupte si rovnou tři! A jeden si nechte přestříkat na růžovo.

Galerie

Komentáře