foto Driversweb.cz

Změny v Jaguaru a Land Roveru

Datum článku: 5.8.2010 | Autor textu: Adam Špaček

Výroční zpráva společnosti Tata naznačuje další vývoj automobilky Jaguar Land Rover. Podívejme se tedy, co nás čeká v blízké budoucnosti.

Vlastník automobilky Jaguar Land Rover, společnost Tata, ve své výroční zprávě připustila rozšíření modelové řady Jaguaru. Do budoucna bychom se tedy mohli dočkat Jaguaru XF v provedení kombi, nového roadsteru a modelu, který by mohl konkurovat BMW 3.

Kombík Jaguar XF se pravděpodobně představí v roce 2012 společně s faceliftem současného modelu. O novém vstupním modelu nevíme zatím nic jiného, než že by měl nahradit již nevyráběný X-type. Nejzajímavější je ovšem plánovaný roadster XE, který by měl být menší a levnější než model XK.

Předseda správní rady společnosti Tata, pan Ratan Tata, uvedl, že bude osvěžena modelová řada Land Roveru. Zvažuje se také částečné přesunutí výroby některých modelů do Indie nebo Číny. Důvodem by bylo zvýšení ziskovosti kvůli rostoucí poptávce po vozech JLR na těchto trzích. Čína se stala pro Land Rover/Range Rover třetím největším trhem a plánuje se zvyšování podílu na trhu.

Zdá se, že Jaguar i Land Rover se v poslední době ubírají správným směrem, takže je na co se těšit.

Galerie

Komentáře