foto Driversweb.cz

Subaru BRZ – druhý do páru

Datum článku: 29.11.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Po Toyotě GT 86 se představilo i kupé od Subaru. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Podstatně méně pompézním způsobem se ukazuje světu i finální verze kupé od Subaru. Máme k dispozici jen dvě hlavní fotky BRZu (Hloupé jméno, že? Je to ale zkratka pro "Boxer", "Rear-wheel drive" a "Zenith". Ano, i rozepsané je to hloupé.), nicméně i z nich jde vyčíst řada rozdílů mezi oběma verzemi.

Vidíte? Jiný lak, jiné logo... ok, slabý vtip, buďme konkrétnější.

Jiná kola jsou taky povinností, ale změnil se i přední nárazník, jehož otvor pro mřížku chladiče má teď jiný tvar než u GT 86 a navíc dostal vystouplý plastový nárazník, zřejmě jako reakce na požadavky amerického trhu (Bude to takhle mít i verze od Scionu? Uvidíme v Detroitu.). Jiným způsobem jsou do nárazníku zabudované mlhovky a blinky, skoro bychom řekli, že je tento způsob poveděnější než u GT 86. Zmizelo také logo s protiběžnými písty u průduchů za zadními koly, místo něj se zvětšil výdech horkého vzduchu od motoru.

Záď je s verzí od Toyoty prakticky identická, jediným rozdílem jsou barevné kryty bočních blinkrů tam, kde je GT 86 má čiré. Dost by nás ale překvapilo, kdyby BRZ nešel později sehnat v silné verzi STi v modrém laku se zlatými koly a obrovským křídlem přes celý kufr. A propos, výkony. Potvrdila se předchozí zákulisní informace, že verze od Subaru i Toyoty budou stejně silné, základní BRZ má stejných 200 koní jako GT 86. Silnější přeplňované verze ale určitě přijdou, to naznačilo Subaru konceptem BRZ STi, jenž se objevil v Los Angeles a zvěstoval tří set koňovou variantu. Podle tabulky se zdá, že BRZ bude nejspíš vážit o nějaké to kilo navíc (patrně má Subaru těžší firemní znáčky) a je zajímavé, že v tabulce jsou uváděna stejně velké pneumatiky pro příď i záď. Uvidíme, v jaké formě nakonec dorazí GT 86 a BRZ na trh.

Více se dozvíme už zítra, kdy oficiálně začíná autosalon v Tokiu a obě auta se představí odborné veřejnosti. Pak se snad konečně dozvíme i výkony a další detailní specifikace.

Názor Driverswebu: O chlup lépe vypadající BRZ, nebo GT 86 s nádechem odkazu na AE86? Bude to těžká volba...

Galerie

Komentáře