foto Driversweb.cz

Porsche 911 GT2 RS – cesta za rekordem Pikes Peak

Datum článku: 12.7.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Tohle je příběh jak z učebnice pro pravé závodníky. Přijel, viděl, zvítězil. Ale jakým způsobem! Máme pro vás luxusní video.

Jeff Zwart, sedminásobný vítěz Pikes Peak ve své třídě, se shlédl v historii Porsche, kdy bylo běžné vzít produkční auto, přejet s ním půlku země, zazávodit si a pak jet po své ose zase domů. Jenže Jeff se do téhle víkendové zábavy pořádně obul.

V Kalifornské Sant Aně vyzvedl sériové Porsche 911 GT2 RS, ujel s ním 1 132 mil (1 811 km) pod vrchol k Pikes Peak, stavil se u místního dealera pro závodní kola a pár závodních nálepek a vyrazil na start legendárního vrchářského závodu.

Tam s 620 koňovým twin-turbo monstrem, které si můžete běžně koupit, zajel rekordní čas pro produkční auta s hodnotou 11 minut a 07.869 sekund, čímž nejenže překonal předchozí rekord o plných 24 sekund, ale dokonce o tři vteřiny utřel Roda Millena s jeho Hyundaiem Genesis v závodní specifikaci. Není tohle machrovina?! A ne, nechceme slyšet nic o delším vyasfaltovaném úseku Pikes Peak, to nikomu z jejich umění a odvahy neubírá. Klobouk dolů.

Galerie

Komentáře