reklama foto Driversweb.cz

Pár rad pro vaše auto v jarním období

Datum článku: 23.4.2013 | Autor textu: Driversweb cz

Zima je konečně za námi, a tak nastal čas provést základní údržbu auta. I když vás možná kromě přezutí na letní kola nic nenapadá, existuje pár dalších věcí, jak svému autu hodně pomůžete.

Odstraňte sůl!

Jako první je třeba zbavit auto všech nečistot. Ačkoliv se vám možná bude zdát, že čištění nepotřebuje, opak je obvykle pravdou – nejhorší situace bývá na podvozku vozu. Když zrovna naši silničáři pracují a nestěžují si, že nemají dost peněz, tak solí. A pořádně. Sůl autu vůbec neprospívá a způsobuje rez. Pokud koupíte auto po zimě třeba v autobazaru, jako je Auto ESA, nemusíte se bát. Auta prochází vstupní prohlídkou a servisem.

Po očištění soli přijde na řadu ošetření všech škrábanců a poškození laku. Do „rány“ by se dostala sůl a mohl opět nastat stejný problém se rzí. „Lak nejlépe ošetříte tak, že si najdete v technickém průkazu kód barvy, necháte si takovou namíchat, škrábanec zatřete a poté přetřete lakem a vyleštíte,“ radí odborník z Auto ESA, zkušenostis tímto problémem jsou v autobazaru veliké.

Nepřezouvejte příliš brzy

Co byste s nástupem kalendářního jara určitě neměli provést automaticky, je přezutí zimních pneumatik na letní. Především musíte respektovat zákon, který nařizuje použití zimních pneumatik až do 31. března v případě, že se na trase vyskytne souvislá vrstva sněhu. Tento rok, to tedy bylo potřeba dodržet téměř ve všech částech republiky.

Bezpečný okamžik pro přezutí nastává ve chvíli, kdy teplota přes den dosahuje dlouhodobě 12 až 15 stupňů. Pokud budete na zimních pneumatikách z jakéhokoliv důvodu jezdit i dále, je lépe snížit rychlost, aby se nesjížděly. V případě nákupu ojetého auta využijte bezplatné přezutí v autobazaru, jako třeba v Auto ESA, recenzena běžné pneuservisy můžete najit na internetu.

V poslední řadě nezapomínejte ani na připravenou a nahuštěnou rezervu. Ať vás při píchlém kole nepřekvapí, že i to záložní máte vypuštěné.

Galerie

Komentáře