foto Driversweb.cz

Land Rover DC100 – Defender pro rok 2015

Datum článku: 31.8.2011 | Autor textu: Martin Jánský

LR konečně oficiálně potvrdil příchod nástupce legendárního Defenderu. Bude vypadat nějak takhle?

Těžko uvěřitelných 67 let košaté historie bude mít za sebou Defender, až se v roce 2015 definitivně odebere do důchodu a nahradí ho nový model. V tak dlouhý život určitě nedoufali ani jeho vývojjáři, když vytvořili svou verzi Willisu, utilitárního offroadu se širokým spektrem využití. Od vojáků přes lesníky, hasiče a záchranáře, rolníky a farmáře, až po dobrodruhy a cestovatele, ti všichni byli ze schopností Defenderu nadšeni, stejně tak z jeho mechanické jednoduchosti a bytelnosti.

Defender se zkrátka stal nenahraditelnou legendou. Emisní normy a bezpečnostní předpisy ho ale budou stát za čtyři roky život a Land Rover už roky přemýšlí, jak ho důstojně nahradit, nebo se o to alespoň pokusit. Tohle je první představa, která opustila brány továrny.

Ne, tohle ještě definitivní podoba Defenderu a automobilka si dává pozor, aby to zdůraznila dost hlasitě. Nahradit ikonu je skutečně nelehké, a tak bude Land Rover postupně testovat reakce trhu na jejich představy. Nový vůz si musí zachovat základní prvky originálu, aby uspokojil stávající zákazníky a fanoušky značky, ale zároveň přinést kultivovanost, pohodlí a mechanickou vytříbenost, na kterou jsou dnešní zákazníci zvyklí. Trh utilitárních vozů se díky rozvoji SUV značně ztenčil, Defenderů se loni prodalo jen 18 500 kusů, takže nečekejte podobně jednostranně zaměřený stroj, ale rozhodně nepřijde o terénní schopnosti, které jsou jádrem DNA všech Land Roverů. I těch zaměřených na silnici. Víc už není co říci – pěkně v klidu si koncept DC100 prohlížejte a pokud se vám opravdu líbí, napište do Land Roveru. Určitě budou rádi za každý ohlas.

Názor Driverswebu: Je jasné, že Defender už nikdy nebude Defenderem. Ale pokud ho má něco nahradit, tak tenhle kousek se nám víc než líbí!

Galerie

Komentáře