foto Driversweb.cz

Jaguar a supersporty – můžeme se začít těšit?

Datum článku: 13.12.2010 | Autor textu: Martin Jánský

Po nadšeném přijetí revolučního elektrického supersportu C-X75, šokujícího konceptu z letošního Pařížského autosalonu, začíná Jaguar zvažovat své možnosti.

Jaguaru se pod vedením nového vlastníka Ratana Taty daří až překvapivě dobře. Nové XF byl úspěch, XJ snad čeká podobný osud a Jaguar už uvažuje o dalších modelech, konkrétně o ideovém nástupci supersportu XJ220 z roku 1992. V září v Paříži ukázal světu koncept, ze kterého si celý svět doslova sedl na zadek. Futuristicky tvarovaný koncept s neméně futuristickým pohonem a galaktickými výkony strhl pozornost automobilové veřejnosti. Tento úspěch samozřejmě Jaguar navnadil, dokonce natolik, že začíná zvažovat doplnění modelové řady o nový supersport a ani samotná výroba auta založeného na C-X75 nebyla dosud vyloučena. Jaguar by udělal obchodní chybu, kdyby zájmu o tento koncept obchodně nevyužil. Navíc první elektrický, plně funkční supersport by v dnešní ekologii nakloněné době udělal Jaguaru podstatné renomé a uspíšil přijetí nového pohonu i v konvenčnějších modelech.

Názor Driverswebu: Ian Calumm si začíná ořezávat tužku a Ratan Tata začíná chřestit peněženkou. Čekají nás zajímavé časy!

Galerie

Komentáře