foto Driversweb.cz

Ferrari 430 Scuderia – noční projížka pražským tunelem

Datum článku: 3.1.2011 | Autor textu: Matěj Slepička

Měl jsem tu čest strávit profocenou noc v tunelu Mrázovka v Praze. Neobvyklé, ale co na tom, že? Bylo tam s námi totiž také Ferrari 430 Scuderia a pan řidič, ze kterého jsme sosali informace.

Do půlnoci zbývá hodina a přijíždíme na domluvenou lokaci – do zavřeného tunelu Mrázovka v Praze. Po přísně tajném odkódování závory (v podstatě jen stisknete tlačítko na závoře) jsme vjeli dovnitř. Ze Scuderie vystupuje modelka, řidič a my si naporoučíme auto napříč přes cestu.

Na focení má přednost galerie s modelkou, která trvá asi do dvou hodin do rána. Po dobu, kdy je Ferrari volné, ho prolézáme a řidiče zahrnujeme dotazy. Na dotaz po klíčkách ovšem stále jen krčí rameny a skořepiny připomínající sedadla tak zůstavají prázdná.

Je čas na jízdní fotky „efka“ a je mi nabídnuto místo spolujezdce. Recenzi z tohoto místa bohužel napsat nezvládnu, ale pár věcí si přesto všímám. Je to opravdu bestie! Scuderie se chová jako rozjančené dítě běžící za bonbonem, a přesně to F360 chybělo. Možná je to neadekvátní srovnání, ale s běžnou F430 jsem zatím neměl tu čest, a pokud mě informace neklamou, bude F430 projevem velmi podobná F360, a to, co je na Scuderii úžasné, je právě tenhle přívlastek. 

Řidič mi před jízdou říkal něco o tom, že nikdy neřídil nic, co by mělo brutálnější charakter. Hm, a co jste ještě řídil? No tak třeba Astony, různé modely Porsche, dokonce ani Lamborghini Gallardo nenabídne takový zážitek z jízdy, přestože je výkonnější. A s otevřenými klapkami výfuku tomu zapřený o dveře nemám důvod nevěřit. Čeká nás poslední zatáčka a pak musím předat zahřáté místo opět Kláře

Už je pozdě v noci, vše je nafocené a je čas to zabalit. Pro vás ale nejvyšší čas zhlédnout tuhle unikátní fotogalerii. 

Galerie

Komentáře