foto Driversweb.cz

Designové Vánoce – Santovy saně čtyřikrát jinak

Datum článku: 27.12.2010 | Autor textu: Martin Jánský

Ferrari, Peugeot a Infiniti připravili vizi motorových saní pro známého bodrého, vousatého a pupkatého chlapíka v červeném. Budou se mu líbit?

Britský CAR Magazine uspořádal další ročník soutěže o nejoriginálnější návrh Santových saní. Loni se soutěže účastnili například Aston Martin, Bentley nebo Audi, fotky jejich návrhů naleznete v galerii. Pojďme si ale představit letošní soutěžící.

 

FERRARI

Tradičně upřednostnili rychlost před praktičností, takže letos najdou tlusté americké děti pod stromkem jen to, co Santovy zbylo po kapsách. Ocucaný bombón, lístek na autobus, deseti cent nebo svírací špendlík. Šťastné a veselé!

Zajímavosti? Zrychlení udávané v počtu v počtu komínů za sekundu, maximálka v miliónech dětí za hodinu a Manettino s režimy Sníh/Led/Střechy. Když má Santa startovní číslo 25, co těch 24 ostatních chlápků? A klíčová otázka – našel Santa v interiéru držáček dost velký na litrovku Coly?

 

INFINITI

Jak už to tak bývá, japonským strojům není snadné přijít na chuť, sžívání chvilku trvá. Santa bude určitě nadšený pohodlím interiéru, velkým úložným prostorem, tradiční spolehlivostí a... jinakostí celého svého spřežení. Otázka je – jak moc se chce Santa odlišit? A druhá, možná důležitější – růžový interiér? Nebo jinak, RŮŽOVÝ INTERIÉR???!!!

Japonská centrála Infiniti připravila ještě jeden návrh, zovoucí se "Silver Express", který nezapře inspiraci v závodních kluzácích ze StarWars a doutníkových tvarech vzucholodí. Cool? Až na tu růžovou...

 

Peugeot

Santa vypadá na nákresu trochu jako masér, loket ležérně vystrčený z okýnka své hustokáry. Nebo je interiér tak úzký, jako v závodním monopostu, který svým tvarem návrh Peugeotu připomíná? Hmmm, je to diesel?

Názor Driverswebu: Jsme rádi, že nemáme Santu. Náš ČESKÝ Ježíšek by byl určitě méně okázalý a podstatně upřímnější. Myslíme si, že dárky rozváží ve Škodě 130 RS. Bokem napřed. Víc cool už to nejde!

Galerie

Komentáře