reklama foto Driversweb.cz

Proč je Korsika ideálním místem na dovolenou autem?

Datum článku: 31.8.2018 | Autor textu:

Dovolená na Korsice je vhodná pro všechny, kteří touží poznat krásnou přírodu, ještě krásnější pláže a zajímavé historické památky. Ostrov okouzlí svou rozmanitostí na poměrně malé rozloze, díky které se stává ideálním na dovolenou autem.

Tento francouzský ostrov, ležící ve Středozemním moři pouhých 80 kilometrů od italského pobřeží. Nabízí necelých 9000 kilometrech čtverečních nedotčené přírody, malebných měst a mnohdy liduprázdných pláží. Právě nižší počet turistů i v letní sezóně je jedním z hlavních lákadel pro ty, kteří touží po nerušeném odpočinku mimo turistické davy.

 

TIP: Plánujete dovolenou do této destinace? Podívejte se na aktuální seznam zájezdů na Korsiku od specialisty na levné zájezdy eTravel.cz.

Korsika autem

Pro cestu na Korsiku budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz, zelenou kartu a postačí vám pouze občanský průkaz. Tedy doklad o tom, že máte uhrazeno zákonné pojištění vašeho vozu.

Cesta přes Německo

Až do Francie zaplatíte pouze za českou dálniční známku a benzín – v Německu platí mýtné pouze vozidla nad 7,5 t. Dohromady to bude činit kolem 1 400 Kč za jednu cestu k hranicím, pokud do Francie vjíždíte poblíž Štrasburku (výchozí bod cesty je Plzeň).

 

Následně je nejvýhodnější využití trajektu z některého z italských přístavů, například Janova, Livorna, Savony nebo La Spézia. Spojení s Korsikou trvá normálním trajektem okolo čtyř hodin, ale pokud využijete rychloloď, korsické pobřeží se vám otevře již po hodině a půl cesty.

 

Tip: Místo na trajektu je možné rezervovat online již před odjezdem a obvyklá cena se pohybuje okolo 20EUR za osobu. Cena za automobil závisí na jeho velikosti a pohybuje se okolo 50EUR.

Na dovolenou na Korsiku doporučujeme vyhradit si alespoň deset dní, za které zvládnete pohodlně navštívit všechny hlavní krásy tohoto ostrova. Na to nejlepší se nyní podíváme společně.

Filitosa

Megalitický komplex s menhiry vysokými až tři metry patří mezi ty úplně nejznámější zajímavosti Korsiky. Některé z menhirů pocházejí již z druhého tisíciletí před naším letopočtem, jiné se zase mohou pochlubit lidskou podobou.

Bonifacio

Město oblíbené všemi fotografy světa leží na jižním cípu ostrova a rozpíná se přímo na skalnatých výběžcích. Malebné uličky lákají k procházkám a za dobrého počasí je z něj vidět až do blízké Sardinie.

Corte

Corte je menším městem ležícím v srdci ostrova. Hlavní dominantou je pevnost z roku 1419, která se majestátně tyčí nad městem.

Bastia

Na severním pobřeží ležící Bastia je oblíbená především kvůli krásným památkám a také nadprůměrnému počtu slunečných dnů. Pokud patříte mezi obdivovatele starých staveb a úzkých uliček, určitě nesmíte toto město vynechat.

Ajaccio

Toto hlavní město a přístav v jednom leží na západním pobřeží ostrova. Město se pyšní bohatou historií. K vidění zde určitě stojí budova parlamentu obklopená rozlehlou tropickou zahradou či rodný dům Napoleona Bonaparte, nejvýznamnějšího korsického rodáka.

Tip: Chcete vyrazit na Korsiku co nejdříve, ale nestíháte kvůli vaší bakalářce? Pomůže vám možnost vypracování bakalářské práce na zakázku.

 

 

Komentáře