reklama foto Driversweb.cz

Nová Dacia Duster je nejlevnějším SUV na našem trhu

Datum článku: 17.9.2018 | Autor textu:

Dacia duster je sice nejlevnější SUV, za málo peněz však dostanete solidní vůz, které v mnohém dohání i dražší konkurenty.

 

Robustní design vozu

Mnozí zákazníci u Dusteru oceňují především design, proto v tomto směru najdete jen minimální změny. Nový Duster je o něco robustnější, má výše položená přední světla a zadní světla jsou čtvercová - tady však výčet viditelnějších změn končí.

 

Tip: Podívejte se na nabídku nových Dacia Duster u autorizovaného prodejce TUkas a vyjeďte do terénu na testovací jízdě.

Technický základ zůstal

Výbava pod kapotou se neliší od předchozí verze:

 1. Benzin 1.6 SCe (84 kW/114 k)
 2. Diesel 1.5 dCi (66 kW/90 k, 80 kW/109 k).

 

Automatická převodovka je k dispozici k silnějšímu dieselu (bez náhonu 4x4). Možná je přestavba na LPG.

 

 

Výbava vozu

Zde přichází největší důvod k pořízení nejnovější verze Dacia Duster. Designéři se zaměřili na nedostatky, a věnovali veškerou snahu nápravě, která se zdařila.

Nejpřepychovější verze “Prestige” vám nabídne promyšlený systém hlídání mrtvých úhlů a soustavu 4 kamer, která efektivně pomáhá při jízdě členitějším terénem. Navigační systém je umístěn výše a je tak mnohem lépe čitelný. Dobře funguje asistent rozjezdu do kopce/sjezdu z kopce.

Významným zlepšením je nově nastavitelná výška sedadla řidiče i nastavitelnost volantu ve dvou směrech. Příjemná jsou i vyhřívaná sedadla a elektrické stahování všech oken. Bezklíčový přístup je třešnička na dortu. Cena auta je vzhledem k nabízené výbavě vždy velmi slušná, jak vyplývá z tabulky níže.

 

 

5 důvodů, proč si novou Dacii Duster pořídit

 1. Oproti předchozímu modelu má kompletně přepracovanou kabinu. Vylepšený interiér vyniká kvalitním zpracováním, nevrže a zdobí ho množství chromovaných detailů.

 

 1. Sedadla dostala kvalitní výplň, která drží tělo i v prudkých zatáčkách. Ergonomická sedadla podepírají celá stehna a jízda se stává opravdu komfortní.

 

 1. V příplatkové verzi můžete získat bezklíčové otevírání nebo třeba startovací tlačítko. Tedy prvky, na které jste dosud byli zvyklí pouze u drahých vozů.

 

 1. Duster má nový posilovač řízení, díky kterému se volantem točí naprosto snadno. Oproti původnímu hydraulickému posilovači je rozdíl velmi znatelný.

 

 1. Díky zesílené karoserii a použití absorpčních materiálů ve voze nebude nic rezonovat ani po vysokém nájezdu.

 

Technické údaje:

 • Délka: 4 341 mm
 • Šířka: 1 804 mm
 • Rozvor: 2 674 mm (pohon 4x4 = 2 676 mm)
 • Výška: 1 693 mm (pohon 4x4 = 1 682 mm)
 • Objem zavazadelníku: 445 l (pohon 4x4 = 411 l)

Komentáře