reklama foto Driversweb.cz

Jaká připojištění k povinnému ručení se vyplatí?

Datum článku: 4.6.2019 | Autor textu: Driversweb.cz

Povinné ručení se samo o sobě vztahuje pouze na škodu způsobenou vaším vozidlem někomu jinému, avšak s pomocí speciálních připojištění můžete do své pojistky zahrnout i jiné nenadálé události. V tomto článku vám poradíme, která připojištění k povinnému ručení byste měli určitě zvážit.

 

Připojištění krádeže

Připojištění krádeže vozidla je pro každého majitele vozu téměř povinností. Toto připojištění se vztahuje jak na odcizení celého vozu, tak i například na krádež vybavení či jiné části vozidla. V tomto ohledu pojišťovny zpravidla proplácejí obvyklou cenu vozidla, tedy tu cenu, za níž je v době pojistné události možné vozidlo koupit. Pokud však máte zcela nový vůz a chcete zajistit jeho hodnotu, zvažte připojištění GAP, v rámci kterého je propláceno plnění ve výši částky, za níž bylo vozidlo původně koupeno.

 

Připojištění střetu se zvěří či zvířetem

Toto připojištění je vhodné pro všechny řidiče, kteří často užívají své vozidlo na velké vzdálenosti a reálně jim tedy hrozí srážka se zvěří. V tomto ohledu je nutné rozlišovat mezi dvěma typy pojištění – srážkou se zvěří a srážkou se zvířetem, neboť zvířetem je myšleno každé domácí zvíře, jež má svého majitele. Naopak za zvěř jsou považování například jeleni, divoká prasata, zajíci apod.

 

Připojištění skel

Připojištění skel se vztahuje na poškození či zničení skel vozidla, přičemž některé pojišťovny poskytují pouze připojištění čelního skla, jiné naopak pojistí všechna výhledová skla. V rámci tohoto pojištění však nejsou pokryty škody na věcech na skle (například zničení či odcizení dálniční známky).

 

Asistenční služby

Asistenční služby jsou zpravidla v povinném ručení již zahrnuty v základní verzi, avšak připojistit lze i nadstandardní asistenci. Kvalitní připojištění asistenčních služeb se tak bude vztahovat například na odtah vozidla v zahraničí, zajištění náhradního vozu v případě poruchy, nebo i právnickou pomoc při spáchání přestupku v zahraničí.

 

Jak na sjednání připojištění

Připojištění je možné sjednat již při uzavírání povinného ručení, přičemž v tomto ohledu jsou velice nápomocné online srovnávače na povinné ručení, které srovnají veškeré dostupné nabídky pojištění, umožní kalkulaci ceny s různými připojištěními a nabídnou okamžité sjednání vybrané varianty.

Komentáře