foto Driversweb.cz

Toyota FT-86 – první uniklé snímky sériové verze

Datum článku: 27.10.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Měsíc před premiérou Toyotě unikly obrázky z brožury, které ukazují, jak bude finální auto vypadat. To jsme si prostě nemohli nechat pro sebe!

Už jen měsíc zbývá do premiéry sériové verze Toyoty FT-86 (a brášky Subaru BRZ) na Tokijském autosalonu. Do světové sítě už ale pronikly první obrázky auta, po kterém spousta nadšenců do aut k smti touží, aniž by se jím kdokoliv svezl. Tak se pokochejte!

Designéři naštěstí trochu zjemnili pluhovitou příď konceptu, ale jinak se vzájemně od svého konceptuálního předobrazu liší jen minimálně, což je skvělá zpráva, už ten totiž všichni milujeme! Ještě zopakujeme základní suchá fakta. Kompaktní kupé s pohonem zadní nápravy, technika od Subaru s boxerem vpředu zaručujícím nízké těžiště, 200 koní pod kapotou, cílová váha kolem 1 100 kg (zhruba o 200 kilo méně než Scirocco). Inženýři od Toyoty hodně dbají na správné naladění podvozku, aby se řidič za volantem správně pobavil. Inspirací v tomto směru byla legendární Corolla AE-86, takže pokud vývojáři svou práci neodfláknou, bude to skvělý jízní zážitek. Doposud totálně utajenou věcí byl kokpit, ale ten se podařilo také vysekat ze šlohnuté brožury.

Názor si udělejte sami, ale podle nás vypadá skvěle! Velký důraz byl kladen i na dokonalou řidičskou pozici, bez které si prostě jízdu neužijete. Snímky interiéru také odhalily, že červené pole otáčkoměru leží až v nadějných 7 500 ot/min, takže si užijeme i nějaký ten cirkulárkový řev, zdá se. Další oficiální informace a fotky budou vykukovat v průběhu listopadu na svět, takže pozorně sledujte náš web, hned jak se něco dalšího dozvíme, zpravíme i vás!

Názor Driverswebu: Nervy máme napnuté až k prasknutí! Nechte nás svézt, sakra, hneeeeeeed!

Galerie

Komentáře