foto Driversweb.cz

Toyota FT-86 II – další zprávy z vývoje Toyobaru kupé

Datum článku: 9.3.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Vývoj nového přírůstku do rodiny sportovních aut se mílovými kroky blíží do velkého finále. Máme pro vás pár zajímavých podrobností o designových změnách.

Malých dostupných kupé s pohonem zadních kol je jako šafránu, proto každý nový výskyt vítáme s nadšením. Mazda MX-5 láme výrobní rekordy, Hyundai Genesis je už skoro v prodeji a blíží se i začátek výroby sporťáku s plochým čtyřválcem vyvíjeným společně Toyotou a Subaru. Pokud jste byli pozorní, všimli jste si, že v Ženevě představená verze, mající k produkčnímu vzhledu již velmi blízko, je v detailech odlišná od původního konceptu z roku 2009.

Toyota tvrdí, že za změnami stojí nejen nařízení na ochranu chodců (zvýšení přídě), ale i první zkušenosti jezdců z testování prototypů. Další zásadní změnou jsou A sloupky posunuté o 10 cm dozadu, což má za následek více vzpřímené přední sklo. Testovací jezdci referovali o jistém "tunelovém vidění", které vyvolávaly staré sloupky, což občas komplikovalo řízení, zvláště ve vyšších rychlostech. FT-86 ideově následuje původní Corolla AE-86, která se snadno a příjemně řídila, takže muselo dojít ke změnám.

Upravená příď dostala nový nárazník s pásem LED světel, upravena byla i záď s mohutným difuzorem a nově instalovaným křídlem. Toyota tvrdí, že koncept FT-86 II z 50 až 70 % odpovídá sériové verzi, která se představí v prosinci v Tokiu. Verze od Subaru nebude s FT-86 sdílet jen techniku pod kabátem, ale zřejmě i většinu kabátu. Logicky. Designové detaily budou jistě odlišné, ale základní kontury a proporce by měly být (logicky) totožné. Snad ale Subaru zajde dál, než že jen přelepí znáčky na kapotě.

Názor Driverswebu: I přes designové změny se nám pořád setsakra líbí a nemůžeme se dočkat, až bude tenhle svět bohatší o další pravé auto pro řidiče, které si budeme moci dovolit.

Galerie

Komentáře