reklama foto Driversweb.cz

Soutěžní Mitsubishi Lancer – chcete být spolujezdec?

Datum článku: 22.3.2011 | Autor textu: Driversweb cz

Jistě nejsme jediní, koho fascinuje dokonale sladěný celek jako soutěžní auto. Svezení v takovém autě se naprosto vymyká všemu, co znáte z reálného světa. A tím spíše, pokud jde o špičku v domácích rallye soutěžích, o Mitsubishi Lancer EVO IX.

Vytáčení motoru, sykot turba, zlepšující se vlastnosti podvozku s rostoucím tempem, řazení, které odvádí nejlepší mechanický soulad až s hrubým přístupem a lepivé pneumatiky, které využívají každého kousku zakřivení asfaltu. To jsou pocity závodní posádky, která podstupuje násobky běžného přetížení a dosahuje nejlepších časů na rychlostních zkouškách.

Ale provoz takového soutěžního auta, jako je Lancer EVO IX, je pekelně drahou srandou, a tak není divu, že je obtížné dostat se alespoň na místo spolujezdce. A právě pro ty, kteří si chtějí zkusit tento nezapomenutelný adrenalinový zážitek, připravila společnost BH CAPO CAR místo spolujezdce v soutěžním Lanceru se závodním jezdcem Martinem Bujáčkem.

Martin Bujáček je úspěšný mladý rallye jezdec, kterého si oblíbili také diváci pro jeho efektní jízdní styl plný powerslidů. Mezi Martinovy úspěchy patří:

– 2. místo v Poháru mládeže 2007

– 6. místo Rally Prachatice 2008

– 20. místo Barum Czech Rally Zlín 2010

– 3. místo Mikuláš Rally Slušovice 2010

– juniorský vicemistr ČR 2008, 2010

– vítěz RallySlalom 2008, 2009

Pro zájemce o svezení na místě spolujezdce jsou připraveny dvě uzavřené tratě o délce 3 km. Jedna je u obce Luhačovice – Biskupice na Moravě a druhá v Milovicích, kousek od hradecké dálnice.

Abyste prožili autentický pocit posádky soutěžního Lanceru, stačí si jen objednat jízdu a dorazit na vybranou trať. Tam už na vás čeká závodní vůz s týmem mechaniků a kompletním vybavením, jako jsou helmy a kukly.

Bezpečnost je zajištěna posádkou sanitního vozu se zdravotníkem a samozřejmě také hasiči. Na místě je také catering či toalety a lze zajistit i možnost ubytování.

Ze své soukromé rychlostní zkoušky můžete mít videozáznam a fotografie, na kterých pak můžete detailně zkoumat svůj šokující výraz z nevšední rychlosti a přetížení či úsměv od ucha k uchu v chirurgicky přesných powerslidech.

Tento zážitek je zajímavá a neotřelá zábava pro partu přátel stejně jako nezapomenutelná reklamní či prezentační akce. Zajímavostí je, že s tímto zážitkem také podpoříte projekt na pomoc handicapovaným. Tito lidé pak mohou prožít svůj sen na kurzu ovládání čtyřkolek pro začátečníky.

Cena za takové svezení je stanovena na 3 000 Kč na osobu. Jistě to není málo za skořepinové sedadlo bez volantu, ale pokud si uvědomíme, že je na takové svezení potřeba soutěžní auto, rallye jezdec, tým mechaniků, uzavřená trať a zajištění bezpečnosti akce, jde o zpřístupnění jinak nedosažitelného autentického pocitu ze soutěží rallye.

Aktuální video z prvních testů roku 2011

Galerie

Komentáře