foto Driversweb.cz

Pagani Huayra – svěží vítr z jihoamerických hor

Datum článku: 24.1.2011 | Autor textu: Martin Jánský

!UPDATOVÁNO – PŘIDÁN ČTVRTÝ TEASER! Nástupce dnes již legendární Zondy, takřka dokonalého supersportu, který se zjevil prakticky odnikud, pomalu přichází a my zatím odkrýváme jeho první taje.

Horacio Pagani dosud mluvil o nástupci Zondy pouze jako o C9, nicméně společnost si v posledních dnech zaregistrovala jméno Huayra, takže je více než pravděpodobné, že se právě tak bude nový vůz jmenovat. Stejně jako Zonda, tak i Huayra je název pro jihoamerický vítr. Zonda byla fascinující stroj, zhmotnění snu jednoho tvrdohlavého, ambiciózního a schopného konstruktéra, a tak nás nic nenechává na pochybách, že i Huayra bude exkluzivní, vizuálně působivá a na silnici neuvěřitelně potentní a přesto přátelská. Oficiální premiéru si odbude v březnu v Ženevě. V12 a 700 koní! Sakra, nemůžeme se dočkat!!!

UPDATE 24.1.2011 - Už je k dispozici čtvrtý teaser, který komentuj sám Horacio Pagani, zakladatel společnosti. Název Huayra oficiálně potvrzen. Na net také prosákly fotky nového auta. K nahlédnutí ve fóru.

Názor Driverswebu: My! Všichni! Zondu! MILUJEME!!!

 

Galerie

Komentáře