foto Driversweb.cz

Kia Picanto – první oficiální fotky a info

Datum článku: 4.1.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Malý prcek do města se stal spolehlivým a zodpovědným rodičem. Máme první fotky!

Čtvrt roku před oficiální premiérou na autosalonu v Ženevě a měsíc po uvolnění prvních skic (už jste je u nás viděli zde) nám Kia ukázala fotky nového Picanta. Za měsíc očekáváme první špiónské fotky, pak unikne dealerská brožura s  technickými údaji a těsně před autosalonem i fotografie interiéru. Jasně, náhoda. Ale obecně aplikovaná marketingová praktika se řídí heslem "masíruj svého zákazníka informacemi, dokud mu nepotečou i ušima", takže by bylo od Kie bláznovství nedělat to stejně, jako všichni ostatní. No, nám to ušetří cestu do Švýcarska.

Kromě dvou fotek o mnoho víc informací nemáme (musíte si ještě měsíc, dva počkat) – Picanto dospělo a povyrostlo, což se projeví v kvalitě interiéru i kultivovanosti jízdy. Bude dostupné nejen jako pětidvéřový hatchback s motory 1.0 a 1.2. Finální vůz sice nevypadá tak dravě jako na skicách, ale pořád působí docela sympaticky a dynamicky.

Názor Driverswebu: První Picanto nepobralo příliš krásy, ale bylo docela hravé, proto se nám líbilo. Jsme zvědavi, jestli nás dokáže pobavit i dospělejší a vyzrálejší nástupce. A také jsme zvědavi, jestli zákazníci preferují spíše tu hravost (viz například prodejní úspěchy Fiatu Panda) nebo dospělost. A na co jsme hlavně zvědaví – když Picanto dospělo a povyrostlo, jestli také přibralo nebo naopak podstoupilo dietu.

Galerie

Komentáře