foto Driversweb.cz

Fiat Freemont – sedmimístné MPV z USA. Nebo Itálie?

Datum článku: 24.1.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Představujeme vám produkt divoké lásky účetních Fiatu a Chrysleru. To nemůže dopadnout dobře...

Fiat loni ukončil výrobu MPV Ulyssee bez náhrady, tudíž musel rychle najít nástupce. A bude jím Dodge Journey. Tým designérů sehrál klíčovou roli při přerodu jednoho auta v druhé – dostali dláto, kladívko a tubu vteřinového lepidla a úkol odstranit znáčky s beranem a přilepit nápisy FIAT. Gratulujeme, pěkný výkon. Tak tak, Fiat se ani neobtěžoval měnit zásadněji design karoserie nedávno faceliftovaného Journey, a tak nový Fiat naprosto nepřipomíná žádný jiný Fiat. Šikovné. Dacia by se za takovýhle model nemusela rozhodně stydět. Nu, ale u Fiatu je tento způsob vývoje nových aut už docela běžný, zvláště těch velkoprostorových (Ulyssee/Citroen C8/Peugeot 908).

Vyrábět se bude mezi kukuřičnými poli v Mexiku po boku Journey, takže vysoká kvalita výroby, tak tradiční pro americké značky, je zaručena. Jsou mexičani línější pracanti než italové? Zajímavá otázka pro pana Marchionneho... Inženýři Fiatu se ale zřejmě museli činit a nacpali do Journey motory Fiatu (benzínové motory s menším objemem a úsporné a v Evropě oblíbené deisely), taky nejspíš provedli něco s podovozkem a řízením, aby se s tou věcí dalo i zatáčet. Taky to má nějaký zavazadlový prostor, asi i nějaké odkládací schránky a... A DOST už o téhle... věci. Co nám Fiat neodhalil, je důvod, proč bychom místo mizerného Dodge, který jsme nechtěli, měli chtít stejné auto s jiným znáčkem na kapotě. Marketéři, překvapte nás. A buďte kreativní.

Názor Driverswebu: Svět automobilových výrobců je plný cyniků, co z nás chtějí dělat blbce. Už toho začínáme mít plné zuby...

Galerie

Komentáře