foto Driversweb.cz

BMW řady 6 F12/F13 – oficiální představení kupé

Datum článku: 14.3.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Špionážních fotek šestkového kupé jsme už viděli spoustu, teď máme před sebou konečně finální podobu. Máme pro vás i video!

Zajímavý přístup k představení nového modelu zvolilo BMW v případě své nové šestky. První šel na řadu kabriolet představený ještě v zimních měsících, aby výrobní linka stihla připravit dost kousků pro letní otevřenou sezónu, až o necelého půl roku později se představilo kupé, jehož karoserie je přeci jen sezónně nezávislá. Autosalónovou premiéru si kupé odbude příští měsíc na show v Shanghai a na trh dorazí do podzimu. Už teď je jasné, že bude muset čelit pořádně silné konkurenci čítající mimojiné Mercedes E a Jaguar XK.

Zpočátku budete mít na výběr pouze z přeplňovaných motorů: 640i s řadovým šestiválcem 3.0 s 320 koňmi, a 650i s V8 4.4 a výkonem 410 koní, později dorazí i verze 640d s turbodiesel V6 3.0 a výkonem 300 koní. Vrcholem, na který všichni netrpělivě čekáme, bude verze M6, která po vzoru M5 vymění atmosférický V10 za V8 se dvěma turby. Určitě můžete čekat alespoň 555 koní (X5 M a X6 M), skvělou ovladatelnost a brutální rychlost.

Názor Driverswebu: Konečně elegantní šestkové kupé, důstojný nástupce klasiky konce osmdesátých let.

Galerie

Komentáře