foto Driversweb.cz

Volkswagen New Beetle – nový Herbie se vrací na scénu

Datum článku: 18.4.2011 | Autor textu: Martin Jánský

I Brouk dostal od VW facelift. Ne, pardon, tak je to prý nový model.

New Beetle vznikl v době, kdy začínalo frčet retro. V té době bylo nové Mini jen odvážnou myšlenkou v čísi hlavě. VW se pokusilo navázat na neopakovatelný úspěch jednoho z nejlegendárnějších a nejprodávanějších (přes 20 milionů) aut na světě, dílo Ferdinanda Porscheho a dar Hitlera prostému německému lidu. Přestože nový brouk v Evropě příliš neprorazil, v zámoří se stal hitem a za dvanáct let jeho výroby (1998-2010) se prodalo více než milion kusů.U VW by byli blázni, kdyby nevyslali do boje jeho náhradu. Ale náhrada se od předchůdce příliš neliší. Styling je vlastně hodně podobný a nebýt seříznuté střechy (tu budou američani milovat - ještě kdyby mohla být lakována jinou barvou) po vzoru klasických hot rodů. Design je společným dílem designového ředitele VW Group Waltera de’Silvy a ředitele deignu VW Klause Bischoffa. Nový Beetle je o centimetr nižší a o 15 cm delší než předchozí, je také o něco větší než Golf, na jehož platformě stojí.

Technika je velmi konvenční, můžete očekávat celou řadu koncernových motorů (3 turbobenzíny a 2 turbodiesely) a převodovek (manuál i DSG), na jejichž vrcholu stojí foukaný dvoulitr s 200 koňmi, ale zatím nevíme, jestli půjde o pravověrné GTI. Kabina je kompletně nová a vypadá velmi hodnotně a, ehm, černě. Namísto malé vázičky, která ozvláštňovala interiér prvního New Beetlu, byla nahrazena třemi budíky dosud neupřesněné funkce (teplota, tlak, rosný bod?). Tisková zpráva neuvádí, kterého pitomce to napadlo. New New Beetle se představí tento týden současně v Šanghaji, New Yorku a na speciální akci v Berlíně, objednávky můžete podávat od léta, první dodávky dorazí na začátku 2012 a samozřejmě se dočkáme i kabrioletu. Také se nemůžete dočkat?

Názor Driverswebu: Snížená střecha může odradit řadu zákaznic s vysokým účesem. Snad to bude VW kompenzovat seznamem kadeřníků v navigaci.

Galerie

Komentáře