foto Driversweb.cz

Subaru Advanced Tourer Concept hybrid

Datum článku: 7.11.2011 | Autor textu: Martin Jánský

Za komplikovaným názvem se skrývá obraz nového Legacy, který se ukáže na konci měsíce v Tokiu. Máme na co se těšit?

Subaru už zase provokuje. Skvěle vypadající koncept kombinující ostrou dynamiku s ladnou elegancí hodně připomíná futuristický koncept Imprezy.

Jenže vzpomínáte si, jak to s Imprezou dopadlo, když se přerodila do své sériové podoby? Nebyli jsme z ní tenkrát nadšení a máme pocit, že podobný osud čeká Legacy, pokud Subaru neposbíralo zbytky svého sebevědomí rozsypané pod stolem po odchodu ze seriálu WRC.

Advanced Tourer tourer je důležitý tím, co má pod kapotou. Subaru totiž vyvinulo moderní downsizovaný boxer o objemu 1,6 litru a dalo mu vysokotlaké přeplňování turbodmychadlem, abyste nepocítili výkonový deficit, až nahradí dosavadní atmosférické boxery 2,0 a 2,5 l. Další novinkou je i hybridní systém, který pohání společně s motorem přes CVT převodovku všechna čtyři kola. Nedivili bychom se, kdyby to byl pohon vycházející ze systému Toyoty. Downsizing se promítl i do rozměrů konceptu, se svými 4 580 mm je takřka o 20 cm kratší než současné Legacy kombi. Stále by měl ale nabídnout dost prostoru pro čtyřčlennou posádku a jejich zavazadla.

Advanced Tourer Concept by se měl na stánku Subaru předvést vedle sériové podoby kupé BRZ a ultimátní verze Imprezi WRX STi S206.

Názor Driverswebu: Takhle by se nám Legacy hodně líbilo, jenže tušíme, že si můžeme nechat leda zajít chuť...

Galerie

Komentáře